“ईन्डो नेपाल सुजन म्युजिक अवार्ड – २०२३” को उत्कृष्ट पाँच मनोनयन सार्वजनिक तथा प्रमाणपत्र बितरण कार्यक्रम सम्पन्न

काठमाडौं। सुजन म्युजिक प्रा.लि.को आयोजनामा “ईन्डो नेपाल सुजन म्युजिक अवार्ड – २०२३” को उत्कृष्ट पाँच मनोनयन सार्वजनिक तथा प्रमाणपत्र बितरण कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । यस कार्यक्रममा गायिका जमुना रानाको अध्यक्षता रहेको थियो भने पाल्पा जिल्लाका सांसद माननिय ठाकुर प्रसाद गैरेको प्रमुख आतिथ्यता रहेको थियो ।

 

 

कार्यक्रममा बरिष्ठ गायक ईन्द्र जिसी, अधिवक्ता तथा गायक सेमन्तमणी खराल, चर्चित गायिका कृष्ण परियार, राष्ट्रिय लोक तथा दोहोरी गीत प्रतिष्ठान नेपालका केन्द्रिय सचिव पिएन सापकोटा, राष्ट्रिय लोक तथा दोहोरी गीत प्रतिष्ठान नेपालका केन्द्रिय सदस्य सुजन लम्साल लगायत चर्चित कलाकारहरु र पत्रकारहरुको उपस्थिती रहेको थियो ।

 

“ईन्डो नेपाल सुजन म्युजिक अवार्ड – २०२३” को उत्कृष्ट पाँच मनोनयन सार्वजनिक तथा प्रमाणपत्र बितरण कार्यक्रमको सञ्चालन हुम गैरेले गरेका थिए । “ईन्डो नेपाल सुजन म्युजिक अवार्ड – २०२३” को फाईनल कार्यक्रम भारतको नयाँ दिल्लीमा पुस १ गतेका दिन सम्पन्न हुने कुरा आयोजक पक्षले जानकारी गराएको छ ।

 

“ईन्डो नेपाल सुजन म्युजिक अवार्ड – २०२३” को फाईनल कार्यक्रममा लाईफटाईम अचिप्मेन्ट अवार्डद्धारा बरिष्ठ गायक ईन्द्र जिसीलाई सम्मान गरिने भएको छ भने मौलिक गायक सम्मानद्धारा गायक कुमार पुन, लोक संस्कृती जगेनार्थ सम्मानद्धारा ईन्द्रेणीका कृष्ण कंडेल, लोक पत्रकारिता सम्मानद्धारा सञ्चारकर्मी राज कुमार रायमाझी, कला पत्रकारिता सम्मानद्धारा पत्रकार प्रकाश बराईली “अभिब्यक्ति”, प्रदेश कलाकारिता सम्मानद्धारा कलाकार ध्रुब राना, प्रोत्साहन कलाकारिता सम्मानद्धारा कलाकार मञ्जु घिमिरे आदीलाई सम्मान गरिने भएको छ । “ईन्डो नेपाल सुजन म्युजिक अवार्ड – २०२३” लाई सफल पार्नका लागी सबैले आ आफ्नो तर्फबाट सहयोग गरिदिन अध्यक्ष तथा गायिका जमुना रानाले अनुरोध गरेकी छिन् ।

 

“ईन्डो नेपाल सुजन म्युजिक अवार्ड – २०२३” को उत्कृष्ट पाँच मनोनयनमा सफल ब्यक्तिहरुको नामावली यस प्रकार रहेको छ :

 

1.Best Folk Duet Song

A. Shreekrishna Bam Malla (Danda Ghare Sainli)

B. Shambhu Kunwar (Kamaauneni Ho)

C. Dinesh Kshetri (Kesharee)

D. Naresh Khati (Haina Hola Ra)

E. Prakash Dutraj (Ghar Kata Baini KO)

 

2. Best Single Folk Song (Male)

A. Pawan RanaBhat (Yad Ma)

B. Dev Bdr. Sahani (Janme Pachhi)

C. Sagar Birahi (Ma ta eklai)

D. Ramchandra Chand (Adhyaro)

E. Mohan Khadka(Rune Bhayo Kaam)

 

3. Best Single Folk Song (Female)

A. Sapana Ghaha (Man Ko Pir)

B. Bimala Gaire (Marne Chola)

C. Niruta Khatri (Udigayi Daali kaa Maina)

D. Kumari Chepang (Maya Gaaseko)

E. Maya Pardhe (Murali Tiriri)

 

4. Best Typical Singer (Male)

A.  Yubaraj Chhantyal (Chhantyal Pare Ma Ta)

B.  Hari Khattri (Solteeni)

C. Krishna Gaire (Relai Maa)

D.  Ram Gagan (Jam Bho Sainli)

E. Dipu Magar (Haai Meri Mayalu)

 

5. Best Typical Singer (Female)

A. Suman Thapa Magar (Thara Dinchaura)

B. Dipa Gurung (Sirai Ma sirfula)

C. Kamala Bc (Man Ko pir Bisauni)

D. Renu Rana Magar (Salaijo Dhanuki)

D. Kopila Neupane (Chahiyo Bhanchhin)

 

6. Best Singer (Male)

A. Khem Century (Ram Ram Marauti)

B. Netra Bhandari (jhari)

C. Surya Khadka (Ban Maa Khayara)

D. Bimal pariyar (Kahaa Ko Saino)

E. Govinda Paudel (Nabadhau Hai Maya Ma duri)

 

7. Best Singer (Female)

A. Tika Pun (Nazar Banda Ma)

B. Amrita Nepali (Sal Ko pat Udayo)

C. Rupa Gharti Magar (Nirmohi)

D. Kalika Roka (Muglin Pul Tari)

E. Laxmi Pariyar (Jhupadi)  

 

8. Best Music Composer

A. Shreekrishna Bam Malla (Danda Ghare Sainli )

B. Ramesh Palpali “Aviral”(Bara Dhale Pachhi)

C. Rabi Karki (Re Re Shainlo)

D. Khem Century (Man Pareko Manchhe)

E. Ganesh Babu B.k. (SamJhi Rudai Chhu)

 

9. Best Lyricist

A. Netra Aryal (Ram Ram Marauti)

B. Naresh Khati (Haina Hola Ra )

C. Sujan Lamsal (Ful Jastai)

D. Bikram Babu Bishwakarma (Nandani)

E. Mahendra Regmi (Oe Sainli)

 

10 Best New Singer (Male)

A. Ram Aman Pariyar (Maya Ta Lauchha Ni)

B. Bimal Shreepali (Banai Ma Basayo Fula)

C. Pritam Pokhrel (Musi)

D. Ashok Adhikari (Pan Pate)

E. Chakra Buda Magar (Maya Timro Sathaima)

 

11. Best New Singer (Female)

A. Sangita Chitaure (Dui Jibre Maya)

B. Shila Gurung (Parijat Ko Ful)

C. Basanti Sunari Magar (Salasali)

D. Tara Chettri (Ruwayo Papi Le)

E. Tulasa Ghaha Magar (Dhuru dhuru Roirahani Maya)

 

12. Best New Music Composer

A. Sumitra Bhujel (Lakhau Tara )

B. Ashok Adhikari (Dhan Kamaune)

C. Hem Raj Yogi (Charkiyara Futyo)

D. Khim Chhantyal (Aadha Jyan)

E. Sakuntala Gaire (Thapanaa Ko Bar)

 

13. Best New Lyricist

A. Dambar Chand”Bagar”(Beshi Maa Dhaanpakyo)

B. Sumitra Bhujel (Pan Pate)

C. Man Bdr. Khattri (Maya Lako)

D. Ashok Adhikari (Dhan Kamaune)

E. Sakuntala Gaire (Thapanaa Ko Bar)

 

14. Best Editor

A. Navin Gharti Magar (Ghar Kata Ho Baini Ko)

B. Deepak Bista (Timi ra ma Jaam Maya)

C. Milan Biswakarma(Simsime Pani Ma)

D. Raj Kumar Magar (Raja Rani)

E. Roshan Dhital ( E Papini)

 

15. Best Camera Person

A. Karan Chaisir (Re Re Sainlo)

B. Krishna Sharma (Fulai ko Bot Ma)

C. Prakash Khadka (Raja Rani)

D. Alok Wagle (Paisa Wala)

E. Santosh Timilsina (E Papini )

 

16. Best Music Video Model (Male)

A. Shivan Pokhrel (Udyo Chari)

B. Bimal Adhikari (Ban Ma Khayara)

C. Obi Rayamajhi   (Kya Chha Khabara)

D. Shishir Poudel (Sanisaara)

E. Dhiraj Khattri (Jyan Chokho)

 

17. Best Music Video Model (Female)

A. Narayani Khatri (Thamel Asana)

B. Sanchita Shahi (Dhoko Thiyana)

C. Rama Singh Thakuri (Lahur)

D. Karishma Pariyar (Tori Pahenlai)

E. Sarika K.C.(Pachhuto)

 

18. Best Music Video New Model (Male)

A. Ujjwal Giri “Danbir” (Dui Jibre Maya)

B. Kamal Rana (Jam Sainli)

C. Prem Gurung (Sayad)

D. Krishna Gorkhali (Nyauli Banmai Chha)

E. Hari Bhandari (Paapi Kaa Yaaadharu)

 

19. Best Music Video New Model (Female)

A. Pirtika Sapkota (Maya Ko Chunav)

B. Riya Pariyar (Galbandi Hariyo)

C. Ram pyari Pun (Sun Ko Aunthi)

D. Niruta Bhujel (Bulbul)

E. Shital Tamang (Jiri Ko Bazar Ma)

 

20. Best Music Video Model Acting (Male)

A. D.R. Sujan (Udeko Chari)

B. Badri Prasad Tiwari (Thara Dinchhau Ra)

C. Prakash Sharma (Charkiyara Mero Bhagya)

D. Binod Bhandari (Galti)

E. Ram Bahadur Malla  (Chhutkara)

 

21. Best Music Video Model Acting (Female)

A. Saru K.c. (Aaduro Maya)

B. Kusum Sanu (Marna Dar Chhaina)

C. Meera Mahatara (Samjhi Kati Rune)

D. Geeta Kunwar “Anjali”(Aau hai Chhitai Ghara)

E. Usha Subedi (Sanbabu)

 

22. Best Music Video Model Dance (Male)

A. Navin Shreesh Magar (Khalli Balli)

B. Babin Singh Thakuri (Chari Kaha Chha)

C. Suman Thapa Magar (Malachari)

D. Sarad Lamgade (Simsime Pani)

E. Rajesh Shrestha”Rahul”(Makhamali Choli)

 

23. Best Music Video Model Dance (Female)

A. Magarni Samjhana Gamal (Panpate)

B. Sarishma Magar (Chari Kaha Chha)

C. Sandhya Sanu (Mai Pani Nachaula)

D. Divyani  Oli (Man Ful)

E. Ritu Tamang(Batti Baale Jhai)

 

24. Best Music Video Director

A. Smriti Timilsina,Guru Aama (Bar Sukeko)

B. Binod Bhandari (Jam Sainli)

C. Milan Shrestha (Ghaite Mutu)

D. Shivaji Kshetri (Chahiyo Bhanchhin) 

E. Sher Bahadur D.C. (Meri Mayalu)

 

25. Best Music Video New Director

A. Puran Ghaha Magar (Kasle Rokyo)

B. Ronik Ron (Adhuro Maya)

C. Prem Gurung (Soltini)

D. Bali Gurung (Tapari Tyo)

E. Kamal Bhakta ( Jyaan Kai Satyaanash)

 

26. Best Festival Song (Lyrics)

A. Suman Dhakal (Bhaau Badhyo)  

B. Tanka Dimre (Ghar Jhagada-5)

C. Kamal Prasad Bhattarai(Aama ko Bilauna) 

D. Salikram Bhandari (Nausaya Asi Ko) 

E. Ganesh Khanal ( Babaal-2)

 

27. Best Music Arranger

A. Krishna K.c. (Re Re Sainlo)

B. Dol Raj Barghare (Patta Ko Ke Jhora)

C. Sagar Birahi (Tirkha Ke Ko)

D. Pandav Gurung (Aankha Judhai Judhai)

E. Krishna Lamichhane (E Sainya)

 

28. Best Dohori Sanjh Singer (Male)

A. Kamal Kandel Sangeet (Khasyauli Rodhi Ghar)

B. Maanav Raaut Kshetri (Lalitpur Rodhi Ghar)

C. Srijan Aale Magar (Bindaas Dohori Saanjh)

D. Hukum Pariyar”Anil”(Salghaari Rodhi Ghar)

E. Santosh Sharma Acharya (Maulik Rodhi Ghar)

 

29. Best Dohori Sanjh Singer (Female)

A. Tara Thapa Magar (Junkiri Dohori Sangh)

B. Harikala sunar (Khasyauli Rodhi Ghar)

C. Sapana Roka (Junkiri Dohori Sangh)

D. Tirsana Budha Kshetri (Nagarkot Dohori)

E. Niruta Pun (Gaambeshi Rodhi Nachghar)

 

30. Best Sound Mixing

A. Deeka Gurung (Chandra Kumari)

B. Pawan Ranabhat (Aina Ra Kaiyo)

C. Hemraj Dangi (Itihas)

D. Hbn Kismat (Dhunge Dhara)

E. Krishna Bajurali (Laija Parana)

 

31. Best Music Recordist

A. Govinda Anek (Solti Bazar Maa)

B. Pandav Gurung (Beni Bazar Naumati)

C. Durga Bahadur Tamang”Dipesh”(Ful Kumari)

D. Kiran Aale (Mitho Boleni) 

E. Bimal Chhinal (Banko Jadibuti)

 

32.Best Live Dohori Singer (Male)

A. Balchandara Baral

B. Narayan Rai

C. Santosh Sharma Acharya

D. Tek Raj Bhandari

E. Suman Khadka

 

33. Best Live Dohori Singer (Female)

A. Sita Pariyar

B. Birata Pun

C. Renuka Bhattrai

D. Parjawoti Nepali

E. Sima Thapa Chhetri

 

34. Best Song (Language)

A. Ganesh Gurung (Ngai Ngolsyo Rani)

B. Pralhad Chaudhari (Sajana)

C. Rachana Rana (Lafa Jyu)

D. Rabin Kumar Chepang (Raksi Lohang Berati)

E. Gopal Pun”Singron”(Jos leu Hos leu)

 

35. Best Festival Song (Male)

A. Basanta Lamsal (Bhacha Kammar)

B. Kamal Kandel Sangeet (Dam Chhaina)

C. Yagya Sapkota (Ghar Jhagada-5)

D. Ganesh Neupane (Farkena Paradeshi)

E. Dhoj Magar (Dohori Battle)

 

36. Best Festival Song (Female)

A. Ritika Kunwar (Deusi Bhailo)

B. Sita Rana (Nautuna Ko Rel)

C. Barsha Thapa (Mayalu Le Bolayasi)

D. Samikchha Gaire (Maya Ko Kesai )

E. Basanta Khanal (Sathi Sangi)

 

37. Best Kathe Singer (Male)

A. Ram Kumar Nepali (Melo Baba)

B. Rajendra Bhandari (Dhan Ko Chamal)

C. Lekhnath Achrya (Thoka Madal) 

D. Prakash Katuwal (Rato Salko)

E. Hem Narayan Shrestha (Sanu Maya)

 

38. Best Kathe Singer (Female)

A. Sharada Rasaili (Melo Baba)

B. Pratima Aryal (Dhan Ko Chamal)

C. Sabitra Bhujel (Rato Salko) 

D. Hira Sunar (Jhilke Thito)

E. Subina Shrestha (Kaalu Kailu)

 

39. Best Deuda Singer (Male)

A. Khagendra Prasad Neupane (Rili Risama)

B. Kamal Birahi Thapa (Izu)

C. Tilak Budha (Karnali Ko Lato)

D. Binod Kumar Neupane (Gham Gayo Malika)

E. Dibesh Shahi (Dhalki Jobana)

 

40.Best Deuda Singer (Female)

A. Ipsal Sanjyal (Mutu Ko Tukura)

B. Tulasi Biswakarma (Bhagya Rekha)

C. Sapana Rokaya (Malu Patala)

D. Kalpana Malla (Joli Bhanwara)

E. Jasodh Bhandari (Kahile Suwa Lamki)

 

41. Best National Song

A. Baburam Shrestha (Rastriya Ekata)

B. Yubaraj Chhantyal (Khai Ta dai)

C. Ganesh Bdr. Budha (Yo Desh Ko sevak)

D. Kamala Kumari Niraula (Nepal Desh)

E. Khagendra Prasad Neupane (Nepal Aama)

 

42. Best Stage Profomer (Male)

A. Shyam Bdr. Rana

B. M.t. Mahar

C. Ujjwal Giri (Danbir)

D. Ram Gahatraj

E. Pintu Muskan

 

43. Best Stage Profomer (Female)

A. Tara Thapa

B. Gulmeli Jamuna

C. Samjhana Ranapal

D. Asmita B.C.

E. Kusum Pariyar

 

44. Best Child Talent

A. Aarushi G.C.

B. Krishna Thapa

C. Jigyasa Giri

D. Soniya Gm

E. Nabina K.C.

World Wide Multimedia Center Pvt. Ltd. Long Ad

सुनितामी परियारको मौलिक गीत “सुनिमायालाई” चर्चामा (भिडियो सहित)

सुनितामी परियारको मौलिक गीत “सुनिमायालाई” चर्चामा (भिडियो सहित)

वि.सं.२०८१ जेठ ६ आइतवार ०९:०६

काठमाडौं। नेपाली सांगीतिक बजार संगीतमय बन्दै गएको छ । पछिल्लो...

भाजपाकाे उम्मेदवारकाे रूपमा चुनावी मैदानमा उत्रिए पियुष गोयल

भाजपाकाे उम्मेदवारकाे रूपमा चुनावी मैदानमा उत्रिए पियुष गोयल

वि.सं.२०८१ जेठ ५ शनिवार १३:०१

काठमाडौं । मुम्बई नार्थकाे लाेकसभा सिटमा भाजपाकाे बलियाे पकड छ...

आर.एन. बि. शैलीमा “माया” बोलको गीत सार्वजनिक

आर.एन. बि. शैलीमा “माया” बोलको गीत सार्वजनिक

वि.सं.२०८१ जेठ ३ बिहीवार ०८:०४

काठमाडौं । र्याप गीत बाट आफ्नो पहिचान बनाउने प्रयास गरिरहेका...

गायक पुरूषोत्तम गैरेको नयाँ लोक दोहोरी गीत “सेती लुकेनी” सार्व‍जनिक

गायक पुरूषोत्तम गैरेको नयाँ लोक दोहोरी गीत “सेती लुकेनी” सार्व‍जनिक

वि.सं.२०८१ जेठ ३ बिहीवार ०७:४२

काठमाडौं । दोहोरी क्षेत्रमा आफ्नो छुट्टै पहिचान बनाएका एक होनहार...

“सारेगम अवार्ड – २०८१” को सर्बोत्कृष्ट पाँच मनोनयन सार्वजनिक

“सारेगम अवार्ड – २०८१” को सर्बोत्कृष्ट पाँच मनोनयन सार्वजनिक

वि.सं.२०८१ वैशाख ३१ सोमवार ०९:३८

काठमाडौं । कला र गलाको सम्मानको लागी सारेगम स्टुडियोको आयोजनामा...

“राष्ट्रिय महिला मादल वादन प्रतियोगिता – २०८१” भब्य रुपमा सम्पन्न, को को बने त बिजेता ?

“राष्ट्रिय महिला मादल वादन प्रतियोगिता – २०८१” भब्य रुपमा सम्पन्न, को को बने त बिजेता ?

वि.सं.२०८१ वैशाख २७ बिहीवार १५:३४

काठमाडौं । नेपाली मौलिक गीत सङ्गीतको संरक्षण, संवर्द्धन एवम् प्रवर्द्धनका...